Ilir Meta: Të mësojmë nga tifozët e Kosovës

Presidenti i Shqipnisë, Ilir Meta, ka thanë se e din që shumë tifozë janë mërzitë nga humbja me Francën.

Përmes nji postimi në Facebook, ai ka thanë se duhet mësue nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi asht në disavantazh, dhezen ma shumë në përkrahjen e ekipit.

Postimi i plotë:

Nuk kisha në plan të shkoja sot në “Elbasan Arena” për shkak të shumë detyrimeve të tjera, por besoj se të gjithë duhet të jemi më pranë se asnjëherë Kombëtares sonë që pas shkëlqimit të jashtëzakonshëm në Europianin e Francës është në tranzicion drejt rigjetjes së vetvetes.

Shpesh tifozët kërkojnë vetëm fitore, por topi është i rrumbullakët. E di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën, kampionen e botës, por mos harroni si humbi Brazili me Gjermaninë 1-7.

Le të mësojmë dhe nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi është në disavantazh, ndizen më shumë në përkrahjen e ekipit.

Sot në “Elbasan Arena” me Kuqezinjtë!???

Shperndaje në: