Prokuroria kërkon 12 vjet burg për Saimir Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Randa në Shqipni ka kërkue 12 vjet burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Mbrendshëm. Pretenca e prokurorëve asht dhanë pak minuta ma parë, raporton Top Channel.

Tahiri, së bashku me Jaeld Celën, ish-drejtor i Policisë së Vlorës, Sokol Boden, ish-oficer policie dhe Gjergj Kohilën ish-oficer policie, akuzohen për “trafikim i narkotikëve” në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuem kriminal, “kryemja e veprave penale nga organizata kriminale”, “grup i strukturuem kriminal”

Shperndaje në: