Krisma me armë në Prishtinë, plagoset nji person

Krisma armësh janë ndigjue në kryeqytet pak minuta ma parë.

Ngjarja ka ndodhê mbrapa Teatrit Kombëtar në rrugën “Vasil Andoni”.

Policia e Kosovës e ka konfirmue rastin për lajmi.net.

Sot rreth orës 12:00, kemi pranuar informatën se në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë, ka pas të shtëna me armë zjarri. Policia me të marrë informatën ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është duke e bërë ekzaminimin e vendit ku ka ndodhë rasti. Bazuar në të dhënat fillestare nga arma e zjarrit eshte plagosur nje person. I njejti eshte derguar per tretman mjekesor. Në kuadër të veprimeve të saj policia me një intensitet të shtuar ka ndërmarrë një varg veprimesh operative e hetimore, me fokus zbulimin vendndodhjen e të dyshuarve të mundshëm si dhe ka zgjeruar rrethin e hetimit në përpjekje për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin”, ka thanë zadhanësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

Shperndaje në: