Vucic sot në Vatikan: Kam me u takue me Papën me e lutë mos me njoftë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, fillon sot vizitën zyrtare në Vatikan.

Në njoftimin e presidencës serbe, Vucic do të pritet nga Papa Francis, kurse ka me zhvillue takime edhe me sekretarin e shtetit të Vatikanit dhe kardinalin Pietro Parolin.

“Kam me shkue në Vatikan te papa me e lutë mos me njoftë Kosovën”, deklaroi së fundmi Vucic para gazetarëve në Beograd.

Shperndaje në: