Hysaj befason gazetaren me përgjigjen e tij: Qe pse kërkova me u largue nga loja

Kapiteni i Kombëtares së Shqipnisë në ndeshjen kundër Islandës, shënoi edhe nji goll, ndërsa në intervistën për “Supersport” tregoi se nuk po i besohej që kishte shënue.

Çfarë ndryshoi sot?

Loja që bëmë ishte krejt ndryshe nga Franca. E dimë që kemi potencial, kishim besim për të treguar vlerat.

Zëvendësimi…

E kërkova vetë, sepse kisha një problem në pulpë. Nuk mund të vazhdoja, dhe duhej dikush më i freskët në fushë.

Ndjesia e golit…

Akoma nuk e besoj që kam bërë gol. Duhet të marr veten dhe do es hoh më vonë golin. Gëzimin që pata në atë moment, nuk e besoja. Jam shumë i kënaqur për golin e për fitoren. Të vazhdojmë me kokën lart.

Shperndaje në: