Kurti: LDK tutet prej PDK’s

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuem në emisionin Pressing, ka thanë se dëshira e LDK’s me ardhë me neve ngelej mbrapa nga tuta e tyne prej PDK’s.

LDK’ja nuk merrnin vesh kur thosha ta bëjmë koalicionin parazgjedhor”, deklaroi Kurti.

Derisa ai nuk mshefi optimizmin me shkue para koalicioni LDK-VV, por simbas Kurtit, LDK’ja tutej nga PDK’ja për nji koalicion parazgjedhor.

“Unë kisha optimizëm të shkonim para, por dëshira e tyre që të vijnë me neve, ngelej mbrapa nga frika e tyre prej PDK’së”, tha Kurti.

Shperndaje në: