Ambasada amerikane falenderon Forcat Ajrore për shërbimin në Kosovë (video)

Ambasada e Shteteve të Bashkueme në Kosovë ka falenderue Frocat Ajrore amerikane për shërbimin në Kosovë.

Këtë urim ambasada e ka ba me rastin e 72 vjetorit të themelimit të këtij njisiti.

“Na i përshëndesim anëtarët e Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkueme që shërbejnë këtu në Kosovë dhe vende tjera. U dëshirojmë Forcave Ajrore nji ditëlindje të lumtun”.

Air Force Birthday_AFTVPentagon

WINGMEN. LEADERS. WARRIORS. Frontiers in Blue…#ThisIs72! #HBDUSAF

Posted by United States Air Force on E mërkurë, 18 Shtator 2019

Shperndaje në: