Renditja e FIFA’s: Kosova me rekord historik

FIFA ka publikue renditjen e re të ekipeve kombëtare për muejin Shtator mbas ndeshjeve të luejtuna.

Kosova po vazhdon me fitue pozicione mbas rezultateve pozitive tue e kapë vendin e 119. “Dardanët” fituen nji pozicion mbas fitores me Çekinë dhe humbjes me Anglinë.

Ky asht rezultati ma i mirë i ekipit të Bernard Challandes në histori.

Shperndaje në: