Ky asht rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin (video)

Liderin e PDK’s, Kadri Veselin, e ka përlotë rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quejtun Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për me mjekue nji smundje të rrallë që ka.

Ajo dhe familja e saj tash e sa vjet ju asht dashtë me i pague vetë barnat, meqë ato nuk ishin pjesë e Listës Esenciale të Barnave.

Yllka ishte e ftueme në prezentimin e Listës së re të Barnave Esenciale dhe me fjalimin e saj përloti shumë në sallë.

Lista e Barnave Esenciale

Shteti duhet të udhëhiqet nga guximtarët dhe vizionarët që bashkëndjejnë me qytetarët. Nga ata që punojnë për të ndërtuar të ardhmen, për ty dhe shtetin!

Posted by Kadri Veseli on E premte, 20 Shtator 2019

Shperndaje në: