Gjermani: Bokseri 27-vjeçar shqiptar gjendet i masakruem në nji mal (emni)

Simbas asaj që shkruen “Bild”, viktima asht 27-vjeçari Ismail P. i cili merrej me boks në ndeshje joprofesioniste. Zbulimi i viktimës asht ba nga nji kalimtar i rastit, i cili menjiherë mbas kësaj ka njoftue policinë.

Mbas verifikimit të ngjarjes, prokurori tha se Ismaili, kishte plagë të shumta me thike dhe me armë të cilat i kanë sjellë edhe vdekjen.

Kjo ngjarje mendohet të ketë ndodhë të Mërkurën, derisa simbas dëshmisë së nji taksisti, i cili e kishte sjellë deri aty afër, shqiptari kishte lanë edhe nji çantë me karta në kerr, tue thanë se do të kthehet m’i marrë përsëri.

Viktima i kishte thanë taksistit se kishte me shkue me takue nji mik dhe duhet me pritë aty deri sa të kthehej, por nuk ia doli me u kthye asnjiherë.

Bokseri i njoftun me nofkën “Mbreti”, u gjend ditën e djeshme në nji mal ku ishte egzekutue i mbuluem me gjethe dhe në nji kanal të ujnave të zeza.

Leichenfund in der Heide – Mann starb durch Gewalteinwirkung

Jetzt hier im Video: Es war ein grausiger Fund, den eine Spaziergängerin am Sonntagnachmittag in der Dölauer Heide machte. An einem Waldweg, unter Blättern verborgen, lag eine männliche Leiche. Kriminalpolizei und Rechtsmedizin waren bis in die Nacht hinein im Einsatz und sicherten Spuren. Im TV-Halle-Interview hat sich die Staatsanwaltschaft heute zum aktuellen Ermittlungsstand geäußert. Der Mann stammt vermutlich aus Südeuropa und wurde Opfer eines Gewaltverbrechens. Mehr dazu hier im Video:

Posted by TV Halle on E hënë, 16 Shtator 2019

Shperndaje në: