Veseli për tërmetet në Shqipni: Jemi të gatshëm me i mbështetë motrat dhe vllaznit tanë

Kryetari i PDK’s, Kadri Veseli, ka reague mbas tërmeteve që goditën Shqipninë, e që lanë mbas shumë dame materiale e dheta të plagosun.

Postimi i plotë:

Solidarizohem me motrat dhe vëllezërit shqiptarë matanë kufirit, që sot pësuan nga një tërmet i rëndë. Jemi të gatshëm ta mbështesim Shqipërinë në përballimin e pasojave, me çdo gjë që është e nevojshme.

Të gjithë të lënduarve ju uroj shërim dhe rikthim sa më të shpejt në familjet e tyre. /

Shperndaje në: