Tërmetet, Rama mbledh edhe kryetarët e bashkive

Sot ne Parlamentin e Shqipnise mbahet mbledhja emergjente e grupit në orën 11:00, ku do te marrin pjese edhe ministrat dhe kryetaret e bashkive. 

“Prezenca në këtë mbledhje është e domosdoshme”, u dergon mesazh kryeministri të gjithë anëtarëve që do të jenë në mbledhje.

Kryeministri Edi Rama anuloi udhëtimin për në New York pas lëkundjeve të fuqishme që goditën mbasdite Shqipninë. Kryeministri Edi Rama ndodhej në Frankfurt dhe mori me urgjencë fluturimin për në Tiranë, ku mblodhi urgjentisht qeverine ne mesnaten e se Shtunes. 

Shperndaje në: