Migjen Kelmendi në Gjakovë: Krejt bashkë e ndamë gëzimin se këshilltari i Trump ka me qenë të Martën në tubimin e PDK’s (foto)

Kandidati per deputet i PDK’s, Migjen Kelmendi, ka qendrue ne qytetin e Gjakoves.

Ai ka thane se, krejt bashke e ndame gezimin nga lajmi i madh se keshilltari i Presidentit te Shteteve te Bashkueme te Amerikes, Donald Trump, ka me qene prezent te Marten, ne tubimin elektoral te PDK ne Gjilan, per te shpreh perkrahjen per programin e kesaj partie dhe liderin Kadri Veseli.

Postimi i plotë i Kelmendit:

Gjakova, qyteti i te kaluemes se ndritun, qyteti i herojve dhe martireve te luftes, qyteti i kultures dhe kanges, qyteti ku gjithmone e ndiej veten si ne shtepi. Ashtu u ndjeva edhe ne takimin me anetaret dhe simpatizantet e Partise Demokratike sot. Takimin e kishte organizue Arben Rogova, i cili me krejt familjen e tij i jep shpirt e zemer kesaj dege te PDK. Kandidati Ramadan Hoti, Ministri i Kultures ne detyre dhe kandidati per deputet Kujtim Gashi, dhe une, patem fjalen dhe vemendjen e mbi 40 anetareve prezente, me te cilet u pajtuem se PDK gjithmone ka qene e palekundun ne partneritetin me SHBA. Krejt bashke e ndame gezimin nga lajmi i madh se keshilltari i Presidentit te Shteteve te Bashkueme te Amerikes, Donald Trump, ka me qene prezent te Marten, ne tubimin elektoral te PDK ne Gjilan, per te shpreh perkrahjen per programin e kesaj partie dhe liderin Kadri Veseli.

Shperndaje në: