Gjenden 13.5 ton ar dhe 20 miliardë dollarë në bodrumin e ish-kryetarit të Pekinit (video+foto)

Në bodrumin e shtëpisë së ish-kryetarit të Pekinit, Zhang Qi, janë gjetë 13.5 ton ar dhe 20 miliardë dollarë.

Simbas “The Sun”, ai dyshohet se ka në pronësi edhe banesa luksoze dhe do të përballet me dënimin me vdekje nëse shpallet fajtor për krime ekonomike.

58- vjeçari ishte sekretari i Komitetit të Partisë Komuniste të Haikou, kryeqyteti krahinor i Hainan me nji popullsi rreth nandë milionë njerëz dhe po hetohej nga Komisioni Kombëtar i Mbikëqyrjes.

Shperndaje në: