Migjen Kelmendi: Mos e çoni voten posht! Votoni PDK

Kandidati per deputet nga PDK, Migjen Kelmendi, ka qendrue ne Lipjan ku ka takue disa anëtarë të PDK’s, shkruen Rrokum.TV

Kelmendi tha se aty e peshuem domethanien e porosise qe Matthew Whitaker e tha ne Gjilan – se Partia Demokratike dhe Kadri Veseli jane miqt dhe partneret e Amerikes ne Kosove.

Shkrimi i plotë i Kelmendit:

“Mos e çoni voten posht! Votoni PDK”

Mbrame ne Lipjan, njofta dhe takova mbi 40 anetare te devotshem te Partise Demokratike. Ish ushtare te UÇK, themelues te deges se PDK ne kete qytet, profesore dhe biznismene, sherbyes publik. E vleresuem krejt bashke se Kadri Veseli e ka perkrahjen e plote te krejt anetaresise dhe vleresohet Reformator.
E peshuem domethanien e porosise qe Matthew Whitaker e tha ne Gjilan – se Partia Demokratike dhe Kadri Veseli jane miqt dhe partneret e Amerikes ne Kosove. Dhe konkluduem krejt bashke se vota per PDK sot asht vote per vazhdimin e proceseve integruese te Kosoves ne bashkesine nderkombetare, dhe vota kunder e çon Kosoven ne izolim dhe e len ne shmang.
“Mos e çoni voten posht! Votoni PDK”

Shperndaje në: