Maliqi: Sovrani vendosi me nda ne tri pjese votebesimin. S’asht revolucion, po reforme!

Filozofi dhe publicisti Shkelzen Maliqi, ka reague permes profilit te tij ne Facebook, per rezultatin e djeshem ne zgjedhjet nacionale ne Kosove. Maliqi nxjerr nji konstatim, si thote, joeuforik, tue thane se sovrani vendosi me e nda votebesimin ne tri pjese te barabarta.

Ndeshkimi i PAN asht absolut, thote Maliqi, por fituesi LVV asht relativ, sepse i duhet me nda pushtetin me forcen e dyte, LDK.

Ky asht postimi i tij i plote:

 

Një konstatim joeuforik për voten e sovranit. Ai ka vendosur që ta ndajë votëbesimin në tri pjesë pothuajse të…

Posted by Shkelzen Maliqi on E Diele, 6 Tetor 2019

Shperndaje në: