AC Milan po emnon trajnerin e ri, jep sheja se nuk e ka ndërmend me u “ringjallë”

Ndyshime të mëdhaja te ekipi i Milanit. Mediat italiane raportojnë se drejtuesit kuqezi kanë shkarkue Giampaolon dhe Stefano Pioli ka me qenë trajneri i ri i “Djallit”.

Nisja aspak e mirë e kampionatit ku rezultatet negative po vinin radhazi, por edhe loja skandaloze që zhvilloi Milani në këto shtatë javë kampionat, sollën largimin e Giampaolos.

Lajmi i shkarkimit të tij nuk asht ba ende zyrtar nga ekipi i Milanit, por mediat italiane janë të sigurta për këtë lëvizje.

Shperndaje në: