Vetëvendosje nuk ndalet, kërcënojnë përsëri Shpend Ahmetin

Zyrtarët e naltë të VV’s nuk kanë të ndalun tue kërcënue, Kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin, mbas Sali Zybez, ka qenë Abër Vokrri, i cili ka thanë se se me këto vota që ka marrë Shpend Ahmeti në kryeqytet i uroj azil të qetë në Amerikë, transmeton Gazeta Metro.

“Shpend krye…tari. Me 1400 votat tua në Prishtinë, t’uroj azil t’qetë n’Amerikë. Shoqni, t’bohemi gati për zgjedhje n’Prishtinë”, ka shkrue Arbër Vokrri, i cili asht anëtar i Këshillit të Përgjithshëm të VV’s, e edhe asamblist në Komunën e Prishtinës.

Edhe zyrtari i VV’s, Salih Zyba e kërcënoi dje kryetarin e PSD’s dhe kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Shperndaje në: