Numërimi i votave të diasporës: Kjo parti ka marrë ma së shumti vota deri tash

Në QNR po vazhdon procesi i numërimit të votave të ardhuna me postë, deri tash, po prin Lëvizja Vetëvendosje.

Deri tash, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë ma së shumti vota – gjithsej 2237. Pason LDK me 921, PDK ka 731, koalicioni AAK-PSD ka 350 vota dhe koalicioni NIMSA-AKR-PD 326 vota.

Simbas KQZ’s, janë mbi 2 mijë e 600 pako me fletëvotime nga diaspora që janë refuzue mbas procesit të vlerësimit.

Shperndaje në: