Juncker: Gabim historik vendimi i BE për Shqipninë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenti në largim i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, ka thanë se asht nji gabim historik vendimi negativ për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipnisë.

Simbas Reuters, këtë e tha Juncker gjatë konferencës për media që pati bashkë me Donald Tusk, Presidentit i Këshilli Europian.

Ndërsa, Tusk simbas Euronews, u tha të dy vendeve që mos me u dorëzue.

Shperndaje në: