Grueja e Astrit Deharit reagon mbas publikimit të pjesëve të ditarit

Bashkëshortja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, të ndjerit Astrit Deharit, Arta Boshtraj ka reague lidhun me publikimin e disa shkrimeve nga ditari i ish burrit të saj.

Këtë reagim e ka publikue kandidatja për deputete nga VV, Albulena Haxhiu, ku ka shpërnda deklaratën e Artës.

Postimi i plotë:

Dje dhe sot janë shfaqur nëpër gazeta dhe rrjete sociale, shkrime nga ditari i Astritit. Kam një pyetje, për këto media dhe këto portale se nga kush po i marrin këto shkrime? Kur ne si familje nuk e kemi as nje pjesë të ditarit të Astritit. Mendoj se ditari është shume personal dhe nuk duhet të bëhet publik.

Shperndaje në: