Bllokohet Brexit! Johnson i detyruem me kërkue tjetër shtyemje nga BE

Parlamenti britanik me 322 vota pro dhe 306 kundër e detyron tashma Johnson me kërkue nji tjetër shtyemje të datës për Brexit deri me 31 Kallnor të vitit 2020.

Parlamenti britanik ka hedhë poshtë marrëveshjen e kryeministrit Boris Johnson me BE, për Brexit.

Shperndaje në: