1 miliard klikime në YouTube, Guns N’ Roses sërish shkruejnë histori (video)

Urime për Guns N ‘Roses. “Sweet Child O’ Mine” asht video e parë muzikore e viteve ’80 që arrin nji miliard shikime në YouTube.

Guns N ‘Roses bani debutimin e tyne në MTV në 1987 me “Welcome to the Jungle”, por ishte “Sweet Child O’ Mine” që bani që grupi me fitue popullaritet.

Kjo shënon dhe momentin e dytë që grupi hyn në histori mbas kangës ‘November Rain’.

Shperndaje në: