10 gollat që kanë ba histori në botën e futbollit (video)

Golli ne lojen e futbollit asht synimi kryesor per lojtaret dhe ekipet. Por, jo krejt gollat kane peshe.

Ne historine e futbollit neper vite, jane shenue golla qe nuk harrohen asnjihere, shkruen Rrokum.TV.

Ne kete video mundeni me i pa 10 prej tyne qe kane ba histori, pikerisht tue u nis nga pesha qe e kane pase./Rrokum.TV

Shperndaje në: