120 ftesa nga Haga, përmenden arrestimet e para (video)

Prokuroria Speciale në Hagë ka shtue intenzitetin e punës.

Vetëm gjatë ditës së sotme katër eprorë të dikurshëm të UÇK’s banë publike ftesat që kanë marr për intervistim nga ky institucion, njofton Klan Kosova.

Në cilësinë e dëshmitarit asht ftue ish-rektori Ibrahim Gashi dhe ish-kryetari i Malishevës, Isni Kilaj. Mbasdite ftesë ka marr edhe kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi.

Shperndaje në: