Gazetarja diagnostifikohet me kancer gjini gjatë transmetimit live

Nji gazetare asht diagnostifikue me kancer gjini ndërkohë që po bante për herë të parë mamografinë dhe i gjithë momenti po transmetohej direkt në televizion.

41-vjeçarja Ali Meyer, dukej e relaksueme dhe e lumtun, ndërkohë që po ndante me teleshikuesit pregaditjet për nji kontroll rutinë, siç ajo e mendonte, por që në fakt rezultoi nji moment shokant për të.

“Kjo ishte tronditëse, mendova se po përcillja mesazh për gratë e tjera, ndërkohë që zbulova se jam vetë viktimë e kësaj smundje”,-tha ajo.

Ali u diagnostifikue me kancer gjini jo-invaziv në gjinin e djathtë, nji nga llojet ma të mbijetueshme të kësaj smundje.

Burimi: Metro.co.uk

Shperndaje në: