Lajm i madh për Rafa Nadal

Teniseri spanjoll, Rafael Nadal, u rikthye në fronin e këtij sporti dhe 33-vjeçari nga Mallorca filloi zyrtarisht mbretnimin për javën e 197 në karrierë si numri 1 i botës.

Kjo asht hera e tetë për Rafa’n që ngjitet në kulmin e botës në këtë sport, por sidoqoftë ishte dicka që u ba e sigurtë që në mesin e muejit Tetor, ma saktë mbas eliminimit në Mastersin e Shangait të teniserit nga Serbia, Novak Djokovic, që në Lindjen e Largët u mund në tre sete në fazën çerekfinale nga teniseri grek, Stefanos Tsitsipas.

Shperndaje në: