Tre sulmues me 5 golla për 11 javë kampionat. Milani asht për me t’ardhë keq

Sulmi i Milanit ende nuk po çohet nga “gjumi letargjik”.

Realiteti flet për nji seri shfaqjesh absolutisht të pamjaftueshme nga individët dhe krejt reparti ofensiv kuqezi.

Krzysztof Piątek, Rafael Leao dhe Suso (që janë tre sulmuesit kryesorë të sezonit te “Djalli”, (Rebic deri tash ka pasë shumë pak shanse për m’u konsiderue) kanë shënue vetëm 5 golla në këto 11 javët e para të Serie A.

Ndër to, dy golla janë realizue nga Piatek përmes penalltive, kundër Verona dhe Torino.

Shperndaje në: