E cilësojnë si “anije kozmike”, del në shitje super jahta luksoze (foto)

Katër kabina me hapsinë të madhe të cilat munden me i mbajtë deri në 12 persona, nji urë private dhe nji tarracë për me marrë rreze, përfshi dhe një vaskë me hidromasazh dhe nji bar me konsumue pije.

Bahet fjalë për nji super jaht të projektuem nga Porsche, i cili mundet me ecë pa pushim për 3200 kilometra në mënyrë autonome dhe me nji konsum karburanti të reduktuem.

Super jahta Royal Falcon One, krahasohet shpesh me nji anije hapsinore për shkak të pamjes së saj.

Shperndaje në: