Muriqi flet për gjendjen e tij mbas lëndimit

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka folë për lëndimin, të cilin e pësoi të Premten gjatë ndeshjes Fenerbahce-Kasimpasa.

Muriqi pësoi nji lëndim në kambë, kurse mbas ndeshjes foli rreth këtij lëndimi tue thanë “Kam dhimbje dhe më duhen disa ditë me pushue”.

Vedat Muriqi arriti me i realizue dy golla në këtë ndeshje dhe po ashtu 7 golla në 11 ndeshje të luejtuna në ligën turke

Shperndaje në: