“Minischengeni Ballkanik”, Rama takohet me Zaev dhe Vucic në Samitin e Ohrit

Kryeministri i Shqipnisë, ai i Maqedonisë së Veriut dhe presidenti i Serbisë, janë mbledhë në Ohër në nji takim trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor. Takimi ka me vazhdue edhe të Diellën.

Shefi i qeverisë shqiptare ndodhet në Ohër në kuadër të Samitit për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit Europian, ku përfshihen lëvizja e mallnave, njerëzve, produkteve dhe shërbimeve. Ky asht takimi i dytë mes tre kryeministrave.

Shperndaje në: