Vjen ky lajm i keq për Kombëtaren e Kosovës

Futbollisti ma në formë i Kombëtares së Kosovës në futboll, Vedat Muriqi, ka me mungue në dy ndeshjet e radhës kualifikuese të Kosovës.

Ky asht nji lajm i zi që i pakëson ndjeshëm gjasat e Kosovës për kualifikim.

FFK në faqen zyrtare ka njoftue që sulmuesi shtatgjatë nuk ka me qenë në gjendje me luejt në dy ndeshjet e radhës kundër Çekisë në Plzen dhe kundër Anglisë në Prishtinë.

Shperndaje në: