Pse femnat nuk duen me jau ba këtë gja në krevet? Ka me ju befasue (foto)

Aktualisht bota po përjeton nji krizë seksi, e quejtun ndryshe edhe ‘hendeku i orgazmave’.

Kjo për shkak se femnat po kalojnë ma pak orgazma se mashkujt.

Megjithëse seksi oral asht i mirë për të dy palët, ka nji arsye se pse femnat po e refuzojnë gjithmonë e ma shumë.

Krejt e thjeshtë: Femnat nuk duen që mashkujt me ju ba seks oral, mbasi duhet me ‘pague’ borxhin dhe me ju ba gojore për mashkujt.

Kështu thuhet në nji studim të publikuem nga “Journal of Sex Research”.

Autorja e studimit, Karen Blair, thotë se femnat po refuzojnë seksin oral për shkak të parimit të reciprocitetit.

Mashkujt pëlqejnë me ofrue seks oral për femnat, madje thonë se e shijojnë.

Por, femnat thonë se nuk u jep shumë kënaqësi.

Studimi ka zbulue, në mënyrë të befasishme, se mashkujt dhe jo femnat, ndjejnë ma shumë kënaqësi nga seksi penetrues.

Shperndaje në: