Vetura përfundon mbrenda lokalit, lëndohen disa persona në Pejë

Mbramë rreth orës 22:00 në rrugën ‘Bill Clinton’ në Pejë, ka ndodhë nji aksident trafiku.

Siç ka njoftue policia, deri të aksidenti ka ardhë përderisa i dyshuemi me veturën e tipit Audi me targa vendore tue mos ju përshtatë kushteve të rrugës dhe shpejtësisë del jashtë rruge në të djathte tue hy në mbrendësi të nji lokali.

Si pasojë e këtij aksidenti tre persona kanë pësue lëndime trupore si dhe asht damtue nji lokal pronë private, të lënduemit janë dërgue në spitalin rajonal në Pejë për trajtim mjekësor.

Shperndaje në: