Ky asht reagimi i Limajt mbas vendimit të Supremes

Kryetari i Nismës Socialdemokrate të Kosovës, Fatmir Limaj, ka reague mbas vendimit të Supremes, e cila ka refuzue votat e Serbisë, dhe në këtë formë, NISMA-AKR-PD ka arritë edhe zyrtarisht me u ba pjesë e Kuvendit.

Limaj në reagim ka theksue se vendimi i Gjykatës Supreme asht fitore e ligjshmënisë.

“Ky vendim sikur ai i PZAP-së mbrojti integritetin e zgjedhjeve të cenuar nga veprimet e paligjshme”, ka shkrue Limaj ndër të tjera.

Shperndaje në: