Tifozët çekë me maska sulmojnë tifozët kosovarë, ka të lënduem (foto)

Mbi 30 tifozë ultras të Çekisë të cilët kanë qenë me maska kanë sulmue mbi 15 tifozë kosovarë në Plzen, transmeton Gazeta Metro.

Mbi 15 tifozë çekë janë kapë nga Policia dhe tashma janë arrestue, kurse nga Dardanët ka pasë edhe të lënduem.

“Kemi qenë duke ngrënë bukë në një restorant dhe papritur kanë ardhur na kanë sulmuar, ka disa që janë lënduar nga ky sulm”, tha nji tifoz kosovar nga Austria.

Shperndaje në: