Kosova humb nga Çekia 2-1, shpresat për Euro 2020 te Nations League

Kosova nuk arriti me ruejt avantazhin qe e krijoi ne minuten e 50’t me gollin e Atdhe Nuhiut.

Çekia arriti me u kthye ne loje tue shenue dy golla dhe keshtu tue shue shpresat per kualfikim nga faza e grupeve.

Kosova ka mundesi edhe ma tutje per kualifikim ne Euro 2020, nepermjet Nations League.

Shperndaje në: