Thaçi: Ju jeni herojte tane!

Kosova me këtë humbje ka humbe edhe gjasat për kualifikim në EURO2020 nga kualifikimet e rregullta.

Në Plzen të Çekisë ishte edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Mbas ndeshjes, Presidenti Thaçi i perkrahu djemte e perfaqesuesesm tue i vleresue si “herojte tane”.

“Në humbje dhe fitore, me apo pa pikë, të kualifikuar apo jo, ju na keni dhënë shumë emocione, shumë krenari. Jeni heronjtë tanë. Jeni shpresa jonë! HTH”

 

Shperndaje në: