Jovanovic, politikani serb që e njeh pamvarësinë e Kosovës befason me fjalët për Vucic’in

Politikani i vetëm serb, Cedomir Jovanovic,i cili e njeh pamvarësinë e Kosovës dhe vazhdimisht e mbështet atë, ka reague mbas problemeve me zemër që i pati gjatë ditës së sotme presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic.

Jovanovic në Facebook ka publikue nji fotografi ku shihet përkrahë Vucic’it dhe i dëshiron kthim sa ma të shpejtë në detyrën e tij në mënyrë që me mposht me ndershmëni.

Postimi i plotë:

’Na kemi qenë këtu për 25 vjet, deri sot të gjithë në vendin që ai zgjodhi, ai ishte gjithmonë nji kundërshtar serioz, unë due që ai me u kthye sa ma shpejt që të jetë e mundun që me mposht me ndershmëni.

Shperndaje në: