Albin Kurti ka nji premtim për të gjithë bashkëatdhetarët

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka takue në Bruksel nji numër të bashkatdhetarëve, ku ka theksue se ka me pasë lehtësim të votimit për ta dhe krijimin e mundësimin e kushteve për investime në vendlindje.

Njoftimi i plotë i LVV’s:

Mbrëmë, në Bruksel, një numër i madh bashkatdhetarësh pritën Kryëtarin e Lëvizjes dhe Kryeminstrin e ardhshëm, Albin Kurti.

Të pranishëm në tubimin ishin dhe aktivistja Teuta Fazliu, Kryetari i Qendrës së Lëvizjes në Belgjikë, Bujar Krasniqi dhe Kryetari i Pikës sonë në Anvers, Ilir Morina.

Kryetari Kurti ripotencoi edhe një herë zotimet për mërgatën të cilat do të realizohen nga qeverisja e ardhshme. Nga lehtësimi i votimit e deri te krijimi dhe mundësimi i kushteve për investime të bashkëatdhetarëve në vendlindje ishin vetëm disa temat e diskutuara.

Po ashtu Albin Kurti, sot, së bashku me delegacionin vizituan edhe njërën nga shkollat shqipe në Bruks

Shperndaje në: