Fenerbahçe merr këtë vendim për Vedat Muriqin

Fenerbahçe ka vendosë mos me shitë sulmuesin, Vedat Muriqi, gjatë afatit kalimtar të Kallnorit.

Simbas mediave turke, Fenerbahce dëshiron me mbajtë në ekip kosovarin deri verën e ardhshme mbasi besojnë se deri atëherë vlera e tij ka me u rritë dhe lojtari mundet me u shitë deri në 20 milionë euro.

Muriqi asht tue vuejt nga nji lëndim në kambë, gja që ka ba mos me luejt në dy ndeshjet e fundit për Kosovën.

Shperndaje në: