Kurti s’e gjente emnin në listë, kqyreni reagimin e Thaçit (foto)

Lideri i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, asht pa sot në ceremoninë e ndrrimit të komandës së KFOR-it. Mirëpo, ushtarët e kësaj të fundit i nxorën problem Kurtit, raporton “Zëri.info”.

Emni i Albin Kurtit u gjet dhe i njajti u fut mbrenda në sallë, e ku ishin të pranishëm dhe zyrtarë tjerë të naltë shtetnorë, raporton tutje “Zëri.info”.

Ajo çka u pa asht se presidenti i vendit Hashim Thaçi, së bashku me zyrtarin e naltë të PDK’s, Enver Hoxhaj, kqyrën vazhdimisht mbrapa ku ishte i ulun Kurti.

Shperndaje në: