Video tronditëse: Piu duhan për 30 vjet rresht, kqyreni qysh i janë nxi mushknitë (video)

Pamjet tronditëse tregojnë mushknitë e nxime të nji duhanpimësi, i cili e piu atë për 30 vjet rresht.

Mushknitë kishin ngjyrë qymyri nga mbetjet e duhanit gjatë dekadave.

Mjekët nga spitali Wuxi People në Kinë, mbasi vdiq, nxorën organet e nji 52-vjeçari, i cili kishte shumë smundje në mushkni.

Video e regjistrueme nga kirurgët asht pa ma shumë se 25 milionë herë në mediat sociale dhe konsiderohet “reklama ma e mirë kundër pimjes së duhanit.”

Ndërsa, u publikue me titullin: “A keni më guxim me pi duhan?”

Shperndaje në: