Kurti: Si ta marrë drejtimin e Qeverisë, kam me ba këtë gja menjiherë

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, në njivjetorin e vendosjes së taksës 100 % ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, ka thanë se sapo ta marrë drejtimin e qeverisë VV-LDK kanme ja nisë me masa direkte dhe të përgjithshme reciproke me Republikën e Serbisë.

Shperndaje në: