Haradinaj merr vendim: 28 Nandori, ditë pushimi në Kosovë (dokument)

Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë, ka marrë vendim që 28 Nandori, me u shpall ditë pushimi në territorin e Republikës së Kosovës.

Shkrimi i plotë:

Me rastin e Ditës së Flamurit, mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, kam marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi në territorin e Republikës së Kosovës, për t’i respektuar vlerat e traditës kombëtare shqiptare. Vendimi, që 28 Nëntori të jetë ditë pushimi, është i motivuar nga aspekti historik, tradicional dhe politik.

RH

Shperndaje në: