Salihu: VV e LDK ishin ma afër para zgjedhjeve se tash – Ky veprim i Veselit asht për me u vlerësue (video)

Politologu Fitim Salihu, i ftuem në “Momentum” në TV Rrokum ka thane se, në bisedimet në mes të LDK’s dhe VV’s per formimin e Qeverise, te dyja palet kane te drejte në kerkesat e tyne.

“Keto dy parti duken ma larg njana-tjetres tash se para zgjedhjeve” ka thane Salihu.

Salihu shprehet se, asht per me u vleresue veprimi i kryetarit te PDK’s, Kadri Veselit, i cili qysh naten e zgjedhjeve ka pranue rezultatin e zgjedhjeve.

“Kosova paraqet shembull per rajonin per menyren se si i mban zgjedhjet dhe si pratite i pranojne rezultatet e tyne”, thekson Salihu.

Tue fole per qeverine e re, Salihu thote se, ka me qene e veshtire me u menaxhue pritshmenite e medhaja qe kane qytetaret per Kurtin dhe VV’n.

“Menyra qysh ka me i menaxhue pritshmenite, ka me qene determinante per vazhdimesine e qeverisjes se Kurtit”, shprehet Salihu./Rrokum.TV

Emisioni i plotë:

Shperndaje në: