Nga Cana, te Xhaka e Shaqiri: Futbollistët solidarizohen të gjithë me situatën e randë në Shqipni (foto)

Shqipnia u godit sot në orët e para të mëngjesit nga disa tërmete të fuqishme, të cilat kanë shkaktue nji kaos të vërtetë.

Gjendje e jashtëzakonshme, derisa raportohet për disa persona të vdekun dhe shumë të tjerë të plagosun.

Të shumtë kanë qenë futbollistët shqiptarë që janë solidarizue me ngjarjen e randë, derisa kanë shfrytëzue rrjetet sociale, për me ju gjendë pranë të prekunve nga tërmetit, me lutje!

Nga Xherdan Shaqiri te Granit Xhaka e Lorik Cana, qe disa prej futbollistëve që janë solidarizue me ngjarjen e rëndë…

Shperndaje në: