LDK rritë kërkesat rreth marrëveshjes së koalicionit

Përkundër se sot asht thanë se do të përmbyllet marrëveshja për koalicionin e ardhshëm qeverisës, mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike, nji gja e tillë nuk pritët me ndodhë.

KosovaPress mëson nga burime të sigurta se stopimi ka ardhë për shkak të kërkesës së LDK’s për përzgjedhjen e ministrive në mënyrë bllok. Kështu tue e shkelë principin ku secila palë e zgjedhë njanën ministri, mandej tjetra.

Simbas burimit të KosovaPress, kështu LDK po pretendon me i marrë ministritë ma të randësishme të kabinetit qeveritar.

Shperndaje në: