Çka në të vërtetë po kërkojnë VV dhe LDK?

Propozimi që e ka dhanë kryetari i LDK’s, Isa Mustafa, që LDK pos kryetarit të Kuvendit, m’i pasë edhe 6 ministri deri në zgjedhjen e presidentit, nuk asht pranue nga lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurtit.

Simbas burimeve të Gazetës Blic, Albin Kurti ka kërkue që ministritë me u nda 5 me 5, si dhe kryetari i Kuvendit m’i takue LDK’s.

Simbas këtyne burimeve të afërta me takimin e dy liderëve, propozimi i VV’s asht që mbas zgjedhjes së presidentit nga LDK, atëherë Vetëvendosje me i pasë 6 ministri, derisa 4 të tjera m’i takue partisë së drejtueme nga Isa Mustafa.

Shperndaje në: