Presidenti Thaçi ka këtë mesazh për Europën (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes nji postimi në Twitter i ka dërgue mesazh Europës para takimit të nesërm në Bruksel.

Ai ka thanë se Kosova asht e vendosun me ecë përpara, por premtimet si liberalizimi i vizave duhen me u realizue.

Nesër do të flas në Bruksel në organizimin e ‘Miqtë e Evropës’, i dedikuar për shpresat dhe realitetin e marrëdhënieve mes Ballkanit dhe BE-së. Kosova është e prirur të ecë përpara por duhet të shohim premtimet si liberalizimi i vizave të realizuar.”, ka shkrue Thaçi në postimin e tij.

Shperndaje në: